Makijaż odpowiedni

makijażZ zazdrością patrzymy na koleżankę, której oczy wzbogacone o grubą kreskę wykonaną eyelinerem wydają się być naturalnym elementem jej urody. U nas taki zabieg wyglądałby co najmniej komicznie. Co sprawia, że to, co pasuje jednej osobie, innej odejmują uroku? Jak dowiedzieć się, w jakim makijażu będziemy prezentowały się korzystnie?

Amerykański geniusz

Aby otrzymać garść wskazówek na temat tego, co nam pasuje, a co niekoniecznie, zainteresujmy się typologią urody według amerykańskiego stylisty, Davida Kibbe. Ten pan wyróżnił kilkanaście rodzai kobiecego piękna, dla każdego z nich formułując zbiór praw, również tych dotyczących odpowiedniego makijażu.

Odkryj siebie

Do dopasowania odpowiedniego makijażu niezbędna jest znajomość tego, jakie barwy nam pasują. Kobiety o bardziej zgaszonej kolorystyce powinny na przykład zrezygnować z czarnego tuszu na rzęs na rzecz jego brązowego odpowiednika.

Uniwersalna baza

Wielbicielki mocnego akcentowania urody powinny pamiętać o bazie. Do tego celu świetnie nada się podkład Revlon Colorstay (zobacz podkłady Revlon na Cocolita.pl), który wyrówna koloryt naszej cery i ją zmatowi. W końcu intensywnie zaakcentowane oczy lub usta tylko podkreśliłyby widoczne bez fluidu przebarwienia, niedoskonałości lub popękane naczynka. Nie o taki efekt nam przecież chodzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmetyki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *