Rodzaj cery a podkład

fulid MaybellineFluid stanowi bazę każdego makijażu. Idealnie dobrany pielęgnuje cerę, odżywia ją, nadaje młodzieńczego blasku. Ten wybrany niewłaściwie chwilowo nas postarzy, uwydatni niedoskonałości, zepsuje cały makijaż. Jak zatem dobrać perfekcyjny kosmetyk, w zależności od tego, co charakteryzuje naszą cerę?

Cera wrażliwa

Tutaj potrzebna jest szczególna pielęgnacja. Najlepiej sprawdzą się podkłady sprzedawane w aptece, dobrane przez dermatologa. Możemy również kupić dostępne w drogeriach podkłady mineralne.

Cera sucha

Najbardziej spragniona jest nawilżenia. Podkład powinien mieć płynną konsystencję, inaczej ryzykowałybyśmy utworzeniem się drobnych bruzd. Sprawdzą się tutaj specyfiki drogeryjne, na przykład Maybelline Affinitone.

Cera tłusta

Jeśli jesteśmy posiadaczkami tego rodzaju cery, zainwestujmy w podkłady o zwartej konsystencji. Możemy kupić podkład w kamieniu, który poradzi sobie z niwelowaniem skutków nadmiernego wydzielania łoju.

Cera mieszana

Jeden z najtrudniejszych w opanowaniu podkładem rodzaju cery, bowiem łączy w sobie dwie cechy: suchość oraz tłustość, w zależności do tego, o jakim jej fragmencie mówimy. Podkład powinien być więc bardzo lekki, a jego konsystencja płynna. W świecącej się strefie T należy wspomagać się pudrem matującym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmetyki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *