Jak wybierać kredkę do brwi?

kredka do brwiKredka do brwi to jeden z kosmetyków, który pozwala na podkreślenie kształtu oczu i twarzy. Jak wybierać ten produkt będąc w drogerii?

Nie tylko cena

W każdej drogerii można znaleźć różne kredki do brwi. Wybierając je należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich twardość. Zbyt twarda kredka może osłabić włoski brwi, przez co mogą później wypadać. W przypadku cienkich włosków warto korzystać jednocześnie z odżywki. Oprócz właściwej konsystencji kredka powinna mieć również odpowiedni kolor – dopasowany idealnie do naturalnego odcienia lub nieco jaśniejszy. Wybór odcienia zależy od tego, czy makijaż ma być neutralny, czy też bardziej intensywny.

Jakość również jest istotna

Dobra kredka powinna równomiernie się rozprowadzać – na pewno nie może sklejać włosków, ponieważ nie da wtedy naturalnego efektu. Warto pamiętać także, że często brwi pokazywane na reklamach danego produktu zostały wypełnione nie tylko kredką, ale również cieniami. Jest to konieczne na przykład w przypadku nieprawidłowo wyregulowanych brwi.

Dodatkowe akcesoria

Do kredek do brwi często dołączane są szczoteczki. To przydatny przyrząd – pozwala na łatwe uczesanie włosków przed malowaniem, a także uporządkowanie ich na przykład przed wyjściem z domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmetyki i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *